Informacja na temat osiągnięć uczniów PG w Turawie

Rok szkolny

Osiągnięcia uczniów

2010/2011

Osiągnięcia sportowe:

  • Indywidualne biegi przełajowe – finał powiatu- II m Damian Sajdak, V m Grzegorz Cap,
  • w finale wojewódzkim w Lasocicach D. Sajdak XVII m.
  • II m. w finale powiatowym w halowej piłce nożnej chłopców 20.11.2010 Tułowice.
  • I m. w półfinale powiatu w piłce siatkowej dziewcząt 5.03.2011 Tarnów Opolski.
  • III m. w finale powiatu w piłce siatkowej dziewcząt 14.03.2011 Komprachcice.
  • III m. w półfinale wojewódzkim LZS w piłce siatkowej dziewcząt 24.03.2011 Gracze.
  • III m. w półfinale powiatu w piłce siatkowej chłopców 5.03.2011 Tarnów Opolski.
  • V m. w półfinale wojewódzkim LZS w piłce siatkowej chłopców 22.03.2011 Tarnów Opolski.
  • I m. w półfinale powiatowym w drużynowym tenisie stołowym chłopców 5.02.2011 Ozimek.
  • I m. w finale powiatowym w drużynowym tenisie stołowym chłopców 5.03.2011 Popielów.
  • V m. w finale wojewódzkim SZS w drużynowym tenisie stołowym 23.03.2011 Rudniki.
  • II m. w finale powiatowym w piłce nożnej chłopców 16.04.2011 Ozimek.
  • III m. w półfinale wojewódzkim SZS w piłce nożnej chłopców 5.05.2011 Olesno.
  • Lekkoatletyka półfinał wojewódzki LZS 18.05.2011 Opole:
  • II miejsce Michael Komor w biegu na 100 m z wynikiem 12,09 s. i w skoku
  • w dal wynikiem 5,35 cm ,
  • I miejsce Marek Matuszok w skoku wzwyż z wynikiem 165 cm
  • VI m. Patrycja Arasim w skoku w dal i w finale wojewódzkim LZS 28.05.2011
  • w Kędzierzynie – Koźlu VII m,
  • VII m. Grzegorz Cap W biegu na 2000 m.
  • Lekkoatletyka finał powiatu SZS 21.05.2011 Opole:
  • II m. Marek Matuszok w skoku wzwyż z wynikiem 170 cm,
  • III m. Małgorzata Slotta w biegu na 1000 m.
  • Lekkoatletyka finał wojewódzki SZS 9.06.2011 Opole:
  • IV m. Marek Matuszok w skoku wzwyż z wynikiem 175 cm.

Artystyczne:

  • Patrycja Krawczyk, Natalia Grochol, Kamila Krawczyk, Karolina Duda – laureatki Konkursów Kroszonkarskich w Biadaczu i Turawie
  • I miejsce w III Turnieju wiedzy o sztuce dla szkół gimnazjalnych, Opole

Przedmiotowe:

  • Anna Sikora – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego
  • Justyna Panicz – finalistka X Wojewódzkiego Konkursu “Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”
  • Anna Sikora, Robert Michalczyk – finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, Warszawa
  • Natalia Fira – I miejsce, Piotr Konieczny – II miejsce w IX Konkursie matematycznym “Magia liczb”, Biadacz
  • Anna Sikora – VI m. w Międzygimnazjalnym Konkursie “Matematyczny Czar Par”, Opole
  • Marcin Słowik – III m. w Międzygimnazjalnym Konkursie “Potyczki informatyczno – matematyczne”, Dobrzeń Wielki
  • Sabina Chuchrowska – I m. w szkole w ogólnopolskim Konkursie Historycznym “Krąg”
  • I m. w II Miedzygimnazjalnym Konkursie Ekonomicznym “Od kamyka do euro – historia pieniądza”, Turawa
  • V m. w Międzyszkolnym Konkursie Ekonomicznym – “Z przedsiębiorczością na ty”, Opole
  • Szkolny Klub Przedsiębiorczości został uznany za najlepiej działający klub młodych przedsiębiorczych w województwie opolskim w roku 2009/10, Warszawa

Konkursy szkolne:

  • Marcin Słowik – laureat konkursu na “Omnibusa szkoły”, 06.06.2011
  • Sabina Chuchrowska – I m., Katarzyna Drewnicka – II m., Patrycja Krawczyk – III m. w V edycji konkursu recytatorskiego “Złota Rózga”, 06.12.2010
  • Natalia Fira, Piotr Konieczny, Domink Galus, Manuela Morcinek – zwycięzcy konkursu ortograficznego “Sherlock Holmes ortografii”

Tytuł “Gimnazjalistki Roku 2011” uzyskała Paulina Klimek, “Gimnazjalistą Roku 2011” został Michael Kensy.

2009/2010

Osiągnięcia sportowe:

Zawody SZS

1.Indywidualne biegi przełajowe powiat (26.09.09 Prószków): II m Paulina Serwusiok, III Daniela Bentkowska, III Mateusz Latusek, V Katarzyna Serwusiok.
Udział w finale wojewódzkim (7.10.2010 Lasocice): Paulina Serwusiok XXII, Katarzyna Serwusiok XVII, Mateusz Latusek XX

2.Sztafetowe biegi przełajowe 24.10.2010 Prószków: I miejsce chłopcy: Tomasz Mazur, Patryk Jonczyk, Łukasz Farys, Daniel Wiench, Paweł Knosala, Mateusz Latusek, Daniel Serwuszok, Michael Komor, Robert Michalczyk, Krystian Leluszko
III miejsce dziewczęta: Żaneta Nowak, Korina Warzecha, Daniela Bentkowska,Paulina Serwusiok, Katarzyna Serwusiok, Sonia Kozioł, Justyna Błaszczyk, Magda Mach, Joanna Lewicka, Donata Jeziorowska
Sztafeta chłopców w finale wojewódzkim (22.04.2010 Stare Olesno) zajęła X m.

3.Halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców
I miejsce dziewczęta w półfinale powiatowym - 14.11.09 Ozimek
IV miejsce chłopcy w półfinale powiatowym - 14.11.09 Ozimek
III miejsce dziewczęta w finale powiatowym - 21.11.09 Tułowice

4. Piłka siatkowa dziewcząt:
I miejsce w półfinale powiatowym.
III miejsce w finale powiatowym.

5. Tenis stołowy drużynowo:
I miejsce w finale powiatowym chłopcy- 16.03.10 Chróścice
VI miejsce w finale wojewódzkim chł. – 24.03.10 Rudniki
II miejsce w klasyfikacji generalnej Turniejów Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów o Puchar Przewodniczącego WSZS oraz Prezesa OZTS – 20.03.10 Zawadzkie
Indywidualnie : Łukasz Farys IV m, Wojciech Głuszek – VI m, Patryk Spyra – XXII m

6.Piłka nożna dziewcząt :
III miejsce w finale powiatowym – 24.04.10 Tułowice

7. Piłka nożna chłopców:
I miejsce w finale powiatowym
I miejsce w półfinale wojewódzkim
II miejsce w finale wojewódzkim

8. Indywidualne mistrzostwa w lekkoatletyce na szczeblu powiatowym:
II m w pchnięciu kulą - Weronika Pikos,
I m w biegu na 1000 m - Krystian Leluszko,
I m w skoku wzwyż - Manfred Koziol
II m w biegu ma 100 m - Patryk Loch
III m w rzucie oszczepem - Jacek Wilk
III m sztafeta 4x100 m ( M.Slotta, S.Chuchrowska, M. Czernia, P. Arasim)

Zawody LZS

1.Piłka koszykowa chłopcy:
I m w półfinale Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich
II m w finale Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich

2. Lekkoatletyka – półfinał Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich:
III m w pchnięciu kulą - Weronika Pikos,
II m w biegu na 1000 m - Krystian Leluszko,
III m w skoku wzwyż - Manfred Koziol
III m w rzucie oszczepem - Jacek Wilk

Inne zawody

XII edycja Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup:
I m w I etapie eliminacji, II m w II etapie eliminacji, X m w finale wojewódzkim

Artystyczne:

  • udział w konkursie “Łambinowice w fotografii”
  • P. Krawczyk, A. Żurek, D. Galus – I miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Kroszonkarskim - marzec, Biadacz
  • Gminny Konkurs Kroszonkarski – uczniowie zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach
  • Potyczki ze Statystyką – konkurs na plakat – Diana Galus – I miejsce

Przedmiotowe:

  • Diana Galus i Łukasz Farys – finaliści Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
  • Justyna Panicz – finalistka etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Religijnej “Gimnazjalista 2010”
  • Robert Michalczyk – finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego
  • Udział 9 uczniów w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego - styczeń, Opole
  • Robert Michalczyk – udział w finale OKJN dla Gimnazjalistów – marzec, Warszawa
  • Międzyszkolny Konkurs Matematyczny “Magia liczb” ( Biadacz ): I m. – Marcin Słowik, II m. – Oliwia Lauer, III m. – Marek Czech
  • Międzygimnazjalny Konkurs “Matematyczny Czar Par” – Ania Sikora i Dawid Olszok – VII miejsce
  • I Miedzygimnazjalny Konkurs Ekonomiczny “Od kamyka do euro – historia pieniądza” – I m. PG Turawa
  • Udział uczniów w konkursie literackim “Moja wieś – moje miejsce” – Zuzanna Tomaszek ( I d ) – wyróżnienie
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PINGWIN 2009 – I, IV, VI miejsca
  • “Matematyczne spotkania gimnazjalistów” – II miejsce
  • Szymon Sobieszczański - II wyróżnienie w konkursie “Piętno II wojny – los i pamięć”
  • I Międzygimnazjalny Konkurs Przedsiębiorczości “Z przedsiębiorczością na ty” – II miejsce
  • Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie “Idea 2010” - kwalifikacja do półfinałów ogólnopolskich jako jedyna szkoła z woj. Opolskiego
  • Udział w konkursie matematycznym “Światowy dzień liczby π” – II i III miejsce

Konkursy szkolne:

  • Konkurs recytatorski “Złota Rózga 2009” – I m. Kasia Drewnicka, II – Sabina Chuchrowska, III – Żaneta Nowak
  • Szkolny konkurs na prezentacje multimedialne o gminie Turawa ( I m. – Diana Galus, II m. Agata Ponitka i Mateusz Studziński, III m. – Sandra Lisoń, wyróżnienie Łukasz Farys )
  • Konkurs Ortograficzny “Dyktando 2010” – tytuł mistrza ortografii zdobyły Anna Żurek ( III c ) i Sylwia Wieszołek ( II b ), wicemistrzem został D. Galus ( I b )
  • Konkurs Literacki “Moja miła, mój miły” – wyróżnienia: Sonia Pielorz – I b, Sandra Pech – I a
  • Konkurs literacki “Między ławką a tablicą” - Darek Kolasa – II a

Tytuł “Gimnazjalistki Roku 2010” uzyskała Teresa Malek, “Gimnazjalistą Roku 2010” został Łukasz Farys.

2008/2009

Konkursy przedmiotowe:

  • Udział 10 gimnazjalistów w eliminacjach rejonowych VII Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów; Opole, styczeń 2009

Osiągnięcia sportowe:

  • I miejsce w Finale Powiatowym Piłki Nożnej Chłopców Szkól Gimnazjalnych – Prószków, 17.10.2008
  • III miejsce w Finałach Powiatowych Tenisa Stołowego - Chróścice
  • I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt – Izbicko, 11.11.2008
  • I miejsce w świątecznym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt – Izbicko - 15.12.2008
  • II m. w Półfinale Powiatowym w piłce koszykowej chłopców – Ozimek, 10.01.2009
  • III m. w Półfinale Powiatowym w Pilce koszykowej dziewcząt – Ozimek, 10.01.2009
  • I m. w Półfinale Powiatowym w Pilce siatkowej dziewcząt – Ozimek, luty 2009
  • I miejsce w Finale Powiatowym Tenisa Stołowego Chłopców; Chróścice, luty 2009
  • I m. Półfinałowym Turnieju Wojewódzkich Igrzysk LZS w piłce koszykowej chłopców – Popielów, marzec 2009
  • II m. w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk szkól Wiejskich w Pilce koszykowej dziewcząt – Kup, marzec 2009
  • III m. w Ogólnopolskim Turnieju “Strzelca Opolskiego” piłki siatkowej dziewcząt – Strzelce Opolskie, marzec 2009
  • II m. w II etapie eliminacji Turnieju Piłkarskiego Coca – Cola Cup 2009
  • II m. w Półfinale Wojewódzkim SZS w Pilce nożnej chłopców- Turawa, kwiecień 2009
  • I m. w Półfinale Powiatowym w Pilce nożnej dziewcząt – Ozimek, kwiecień 2009
  • II miejsce w Finale Powiatowym w Piłce Nożnej Dziewcząt, Popielów, maj 2009

Osiągnięcia artystyczne:

  • Diana Galus, Anna Żurek, Patrycja Krawczyk – I miejsce w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Kroszonkarskim; Biadacz, 19.03.2009
  • Diana Galus – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastyki Obrzędowej dla dzieci i młodzieży “Kroszonki Opolskie 2009”; Opole, kwiecień 2009
  • PG w Turawie – I miejsce w II Turnieju Wiedzy o Sztuce dla szkól gimnazjalnych, Opole 2009

Konkursy przedsiębiorczości:

  • IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekonomicznym ”Z przedsiębiorczością na ty”; Opole, marzec 2009
  • wyróżnienie w Konkursie na najlepsze uczniowskie przedsięwzięcie “Idea 2009”, Warszawa 2009

Najlepsi uczniowie:

Klasy pierwsze – Dawid Olszok, Marek Czech, Oliwia Lauer, Magdalena Mach, Michael Kensy, Diana Owsianik, Patrycja Krawczyk, Kevin Moj, Sabina Chuchrowska, Paulina Klimek

Klasy drugie - Katarzyna Kula, Agata Ponitka, Hanna Żyła, Aleksandra Budnik, Daria Konieczko, Katarzyna Szczurek,

Diana Galus, Łukasz Farys, Dominika Wieczorek, Daniel Serwuszok, Anna Żurek, Daniel Michalski, Teresa Malek, Daniel Pawuś, Dawid Pawuś

Wyróżnieni uczniowie klas trzecich: Nikola Halupczok, Justyna Fronia, Weronika Klimek, Maciej Ostrowski, Anna Czech, Aleksandra Dykta, Justyna Janczyk, Patrycja Knosala, Justyna Mika, Paulina Budnik, Jesika Morawiec, Jessica Rataj, Aneta Adamiec, Jolanta Malorny

Statuetki "Gimnazjalistka 2009” i “Gimnazjalista 2009" otrzymali: Justyna Fronia i Maciek Ostrowski

2007/2008

Konkursy przedmiotowe:

  • 10 uczniów uczestniczyło w eliminacjach rejonowych VI Ogólnopolskiego Konkursu Języka niemieckiego, Wrocław, 12 styczeń 2008
  • Armin Lazik – finalista etapu centralnego w/w konkursu – Warszawa, 9.03.2008
  • Aneta Krywalska, Jessika Grzesik, Zuzanna Tomsa – wyróżnienia w konkursie literackim “W języku serca”, grudzień 2007
  • Marcin Byra – udział w finale Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, kwiecień 2008

Osiągnięcia sportowe:

  • II miejsce w Półfinale Powiatowym Piłki Nożnej Chłopców, 18 października 2007
  • III miejsce w Półfinale Powiatowym w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt - Ozimek, 20.10.2007
  • IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach Przełajowych - Prószków, 26.10.2007
  • III miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej - Komprachcice, 30.10.2007
  • II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt - Izbicko, 11.11.2007
  • I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt, 26.11.2007
  • II miejsce w VI Turnieju Andrzejkowym w Pilce Siatkowej Chłopców pod Hasłem “Sport przeciw agresji” - Biadacz, 30.11.2007
  • I miejsce w Półfinale Powiatowym w Piłkę Koszykową Dziewcząt, Ozimek, 1.12.2007
  • III miejsce w Finale Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt - Chróścina, 8.12.2007
  • I miejsce w Półfinale Powiatowym w Tenisie Stołowym Chłopców, Ozimek, 26.01.2008
  • III miejsce w Finałach Powiatowych Tenisa Stołowego dla Chłopców, Chróścice

  • IV miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej “Gimnazjalna Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt”, Komprachcice, 28.02.2008
  • I miejsce w Półfinale Powiatowym w Piłce Nożnej Dziewcząt, 7 maj 2008
  • III miejsce w Finale Powiatowym Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt, 15. 05. 2008
  • Joanna Jakusz – I miejsce w konkurencji pchnięcia kulą dziewcząt w kategorii szkół gimnazjalnych w ramach finału Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich, Opole, 7 czerwca 2008
  • Joanna Jakusz – I miejsce w konkurencji rzutu oszczepem dziewcząt w kategorii szkół gimnazjalnych w ramach finału Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich, Opole, 7 czerwca 2008
  • Dariusz Pawłowski – III miejsce w konkurencji rzutu oszczepem chłopców w kategorii szkół gimnazjalnych w ramach finału XV Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich, Opole, 7 czerwca 2008
  • Tomasz Węgrzyn - III m. w finale powiatu tenisa stołowego SZS
  • Artur Mazur - IV m. na szczeblu ponadwojewódzkim o Puchar im. K. Deyny

Osiągnięcia artystyczne:

  • V miejsce w konkursie na “Najlepszy występ artystyczny” na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2007 w Opolu
  • I miejsce drużynowo w “Turnieju Wiedzy o Sztuce” dla szkól gimnazjalnych
  • Sandra Noras – I miejsce w XVI Międzyszkolnym Konkursie Kroszonkarskim, 12.03.2008
  • Diana Galus - II miejsce w XVI Międzyszkolnym Konkursie Kroszonkarskim, 12.03.2008
  • Izabela Grzesik , Katarzyna Morawiec – IV miejsce w XVI Międzyszkolnym Konkursie Kroszonkarskim, 12.03.2008

  • Jessika Grzesik – finalistka etapu wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego “Młodzież recytuje poezję niemiecką”, czerwiec 2008

Najlepsi uczniowie:

Klasy pierwsze: Mateusz Czech, Jakub Jarząbek, Katarzyna Kula, Agata Ponitka, Żyła Hanna, Budnik Aleksandra, Łukasz Farys, Diana Galus, Michalski Daniel, Serwuszok Daniel, Wieczorek Dominika, Żurek Anna, Daniel Pawuś, Dawid Pawuś, Teresa Malek

Klasy drugie: Patrycja Knosala, Ostrowski Maciej, Katrina Pawuś, Justyna Fronia, Nikola Halupczok, Weronika Klimek

Klasy trzecie: Dżesika Farys, Grzegorz Kolasa, Aneta Kurpierz, Agnieszka Panicz, Zuzanna Tomsa, Manuela Wróblewska, Dawid Galus, Katarzyna Morawiec, Jessika Grzesik, Marcin Byra

Statuetki “Gimnazjalista i gimnazjalistka 2008” otrzymali: Zuzanna Tomsa i Dawid Galus

2006/2007

Konkursy przedmiotowe:

  • Teresa Świętek – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, 26. 04. 2007
  • Sabrina Leś – finalistka etapu centralnego V Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów – Warszawa, marzec 2007
  • Marek Malek – finalista VII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjum
  • Grzegorz Kolasa – I miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym “Krąg”
  • III miejsce w województwie w konkursie na logotyp przedsiębiorstwa “Slimtur” zrealizowanego w ramach działalności projektu “Pakiet wrześniowy – Akademia przedsiębiorczości” – ogólnopolskiego konkursu firmy “Komandor”

Osiągnięcia sportowe:

  • II m. w Półfinałowym Turnieju Powiatowym w halowej piłce nożnej dziewcząt – Stobrawa, 1.12.2006
  • III m. w Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt – Zawadzkie, 17.12.2006

  • VII miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt – Ujazd, 20. 12. 2006
  • III m. w Finale Powiatowym w Pilce Koszykowej dziewczat – Ozimek, 20.01.2007
  • IV miejsce w Gimnazjalnej Lidze Siatkowej w sezonie 2006 / 2007 – Tarnów Opolski, 29. 01. 2007
  • III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej “Gimnazjada” – III Wojewódzka Olimpiada “Wiedzy o sporcie” – Kędzierzyn – Koźle, 20. 02. 2007
  • III m. w Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego Chłopców – Chróścice, 23.02.2007
  • III m. w Finale Powiatowym piłki siatkowej dziewczat – Boguszyce, 17.03.2007
  • III m. w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk LZS w piłce siatkowej chłopców – Zimnice Wielkie, 24.03.2007
  • I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt – 15. 05. 2007
  • Dariusz Król – I m. w skoku wzwyż, II m. w pchnięciu kulą, Artur Kuraszewski – II m. w skoku wzwyż, Izabela Andruszków – I m. w pchnięciu kulą, II m. w rzucie oszczepem, Amanda Iłczyk – III m. w biegu na 666m w Mistrzostwach Powiatu w LA – Opole, 19.05.2007
  • Dariusz Król – I m. w pchnięciu kulą, I m. w skoku wzwyż, Dariusz Pawłowski – III m. w rzucie oszczepem, Amanda Iłczyk – IV m. w biegu na 6000 m w Półfinałach Igrzysk szkól Wiejskich i LZS w LA – Opole, 26.05.2007
  • II miejsce w Igrzyskach Wiejskich Szkół Gimnazjalnych w konkurencji piłka siatkowa dziewcząt – 02. 06. 2007

Osiągnięcia artystyczne:

  • Jessika Grzesik – finalistka etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego “Młodzież recytuje poezję niemiecką”
  • Sandra Noras – I m. w XV Międzyszkolnym Konkursie Kroszonkarskim – Biadacz, 20.03.2007

Najlepsi uczniowie:

I a – Anna Czech, Aleksandra Dykta, Justyna Mika, Maciej Ostrowski, Katrina Pawuś, Jessica Rataj, Anna Smajda

I b – Justyna Fronia, Weronika Klimek

II a – Dżesika Farys, Agnieszka Panicz, Zuzanna Tomsa, Manuela Wróblewska, Grzegorz Kolasa

II b – Dawid Galus, Jessika Grzesik, Katarzyna Morawiec, Agnieszka Pielorz

II c – Marcin Byra

III a – Judyta Bentkowska, Benita Dawid, Magdalena Dura, Patrycja Grochol, Agnieszka Klimas, Nikola Kochanek, Patrycja Kozak, Kerstina Krol, Marina Michalczyk, Brygida Pielawa, Aneta Pollok, Jolanta Szubert, Sonia Świerc, Aneta Weber, Żaneta Wiora, Teresa Świętek, Patrycja Soppa

III b – Wioletta Dorn, Krystin Ebisch, Justyna Kilan, Patrycja Klimek, Oliwer Kubus, Danuta Kula, Sabrina Leś, Marlena Neumann, Sylwia Grega, Lucyna Krół, Katarzyna Langner, Michał Wiench

III c – Marek Malek, Joanna Cieśla, Gabriel Pawuś, Marcin Sladek, Martina Pielawa

III d – Sabrina Matysek

III e – Justyna Wojtczyk

Statuetki “Gimnazjalista i gimnazjalistka 2007” otrzymali: Jolanta Szubert, Oliwer Kubus

2005/2006

Konkursy przedmiotowe:

  • Krzysztof Halupczok – finalista VI Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów
  • Anna Karwat – finalistka VI Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
  • Maciej Duda – finalista VI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów
  • Kamil Leśniak – finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
  • Sabrina Leś, Agnieszka Klimas, Krzysztof Halupczok – finaliści etapu centralnego IV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów – Warszawa, 05. 03. 2006
  • Sabina Spyra, Oliwer Kubus, Karolina Kraft – laureaci Konkursu Religijnego “Gimnazjalista 2006”
  • Anna Libor – finalistka V Wojewódzkiego Konkursu “Wiedza o Samorządzie Terytorialnym”
  • Marek Malek – I m. w V Miedzyszkolnym Konkursie Matematycznym “Magia liczb”

Osiągnięcia sportowe:

  • III miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Opolskiego Szkół Wiejskich w skoku wzwyż – Domaszowice, 03. 03. 2006
  • II m. w Finale Powiatu w Halowej Pilce Nożnej Dziewcząt
  • I m. w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym
  • II m. w Finale powiatowym Piłki Siatkowej dziewcząt
  • Michał Kolszycki – I m. w rzucie oszczepem, I m. w skoku w dal, Dariusz Król – I m. w skoku wzwyż, II m. w pchnięciu kulą, Mateusz Pęchra – II m. w skoku wzwyż, Anna Jendryca – I m. w rzucie oszczepem, Adam Kula – I m. w pchnięciu kulą, III m. w rzucie oszczepem w Półfinałach Wojewódzkich Szkół Wiejskich

Najlepsi uczniowie:

I a – Dżesika Farys, Agnieszka Panicz, Zuzanna Tomsa, Manuela Wróblewska, Grzegorz Kolasa, Amanda Iłczyk, Aneta Kurpierz, Patryk Wollny

I b – Dawid Galus, Agnieszka Pielorz, Jessika Grzesik

I c - Marcin Byra

I d – Przemek Winiarski

II a – Benita Dawid, Teresa Świętek, Jolanta Szubert, Sonia Świerc, Judyta Bentkowska, Aneta Pollok, Patrycja Grochol, Magdalena Dura, Agnieszka Klimas, Nikola Kochanek, Patrycja Kozak, Patrycja Soppa, Brygida Pielawa, Aneta Weber

II b – Krystin Ebisch, Patrycja Klimek, Oliwer Kubus, Danuta Kula, Sabrina Leś, Marlena Neumann

II c – Joanna Cieśla, Marek Malek, Gabriel Pawuś

III a – Anita Drung, Maciej Duda, Joanna Halupczok, Anna Libor, Anna Karwat, Damian Klimek, Michał Kolszycki, Karolina Mazur, Agnieszka Słota, Anita Szymczykowska, Sandra Świtalska, Anna Wilk

III b – Aniela Plotnik

III c – Beata Długosz, Dominika Kompala, Karolina Kraft, Magdalena Krywalska, Emilia Olejnik

III d – Magdalena Grzesik, Patrycja Kania, Kamila Michalczyk, Magdalena Sierota, Sabina Spyra, Magdalena Młynek, Justyna Grega

III e – Weronika Foryś, Marcin Mazur

2004/2005

Konkursy przedmiotowe:

  • Sandra Schilk i Krystian Kensy – finaliści etapu centralnego III Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów – Warszawa, 05. 03. 2005 r.
  • Dominik Czaplik i Krzysztof Halupczok – finaliści V Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół gimnazjalnych – Opole, 31. 03. 2005
  • Krystian Kensy – finalista V Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla szkół gimnazjalnych – Opole, 09. 04. 2005
  • Patrycja Bartyla – finalistka V Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół gimnazjalnych – Opole, 13. 04. 2005
  • Monika Matysek – laureatka Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej “Gimnazjalista 2005”
  • Anna Libor – finalistka w/wym konkursu
  • Maciej Duda – III miejsce w Ogólnopolskim konkursie MAT 2005
  • Maciej Duda – V miejsce w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego “Pikomat” - Wisła, 9. – 10. 06. 2005
  • III miejsce w konkursie wojewódzkim “Moja Szkoła w Unii Europejskiej” ( konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego )

Osiągnięcia sportowe:

  • wyróżnienie w wojewódzkim współzawodnictwie szkół oraz Europejskiego Roku Edukacji poprzez Sport w kategorii gimnazja wiejskie – Strzelce Opolskie, 15.12.2004
  • II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, 31.01.2005
  • Magdalena Iłczyk – I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodziezy Wiejskich Szkół Gimnazjalnych w konkurencji rzut oszczepem dziewczat; Dorota Duda – III miejsce w tej samej konkurencji, 04.06.2005

 

Osiągnięcia artystyczne:

  • Weronika Kilian – III miejsce w eliminacjach wojewódzkich niemieckojęzycznego konkursu recytatorskiego “Młodzież recytuje poezję niemieckojęzyczną” 21. 06.2005
  • III miejsce szkoły w województwie w III edycji programu “Moja szkoła w Unii Europejskiej”

Najlepsi uczniowie:

I a – Benita Dawid, Teresa Świętek, Magda Dura, Aneta Pollok, Patrycja Kozak, Patrycja Grochol, Nikola Kochanek

I b – Oliwer Kubus, Sabrina Leś, Danuta Kula, Marlena Neumann, Michał Wiench

I c – Marek Malek, Joanna Cieśla, Gabriel Pawuś

II a – Anita Drung, Anna Libor, Karolina Mazur, Anna Karwat, Anita Szymczykowska, Agnieszka Słota

II c - Emilia Olejnik

II d – Kamila Michalczyk, Magdalena Grzesik, Magdalena Sierota

II e – Weronika Foryś

III a – Sandra Schilk, Joanna Losek, Marcin Owsianka, Małgorzata Grzesik, Joanna Żygadło, Katarzyna Klimek

III b – Patrycja Dawid, Magdalena Iłczyk, Mateusz Budnik

III c – Patrycja Bartyla, Izabela Pacula, Sybilla Jaguś, Tomasz Wiench

III d – Monika Matysek, Ania Długosz, Agata Tomaszek, Ania Musielak, Krystian Kensy

2003/2004

Konkursy przedmiotowe:

  • Krystian Kensy – I m. w III Międszyszkolnym Konkursie matematycznym “Magia liczb”
  • Natalia Libor - laureatka i Krystian Kensy – finalista etapu centralnego II Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów
  • Natalia Libor, Andrzej Locwi, Krystian Kensy – finaliści IV Wojewódzkiego konkursu Języka Niemieckiego
  • Natalia Libor – finalistka IV Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
  • Natalia libor – I m. w województwie w Ogólnopolskim Konkursie historycznym “Krąg”
  • Natalia Libor – I m. w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Tęcza”

Osiągnięcia sportowe:

  • I miejsce w wojewódzkim współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych w środowisku wiejskim w roku szkolnym 2002/2003
  • Kamila Borkowska, Manuela Moch, Patrycja Bartyla – I m. w Wojewódzkich Igrzyskach Mlodziezy szkolnej – Gimnazjada, I m. w Finale Wojewódzkim Turnieju tenisa Stołowego Gimnazjalistów, VI m. w Finale Ogólnopolskim Turnieju tenisa Stołowego Gimnazjalistów
  • I m. w finale wojewódzkim i VI m. w finale centralnym Turnieju Tenisa Stołowego Gimnazjalistów ( Kamila Borkowska, Manuela Moch, Sabina Kurpierz )

Osiągnięcia artystyczne:

  • Natalia Libor – wyróżnienie w VIII konkursie fotograficznym “Zabytki drewnianej architektury wiejskiej Opolszczyzny
  • Natalia Libor – I m. w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Tęcza”

Najlepsi uczniowie:

I a – Anita Drung, Karolina Mazur, Anna Libor, Sandra Świtalska, Maciek Duda, Agnieszka Słota, Anna Karwat, Anita Szymczykowska

I b – Aniela Plotnik

I c – Beata Długosz

I d – Kamila Michalczyk, Magdalena Młynek, Magdalena Sierota

I e – Weronika Foryś, Aneta Widera

II a – Sandra Schilk, Małgorzata Grzesik, Joanna Losek, Marcin Owsianka

II b – Patrycja Dawid, Magdalena Iłczyk

II c – Patrycja Bartyla, Sybilla Jaguś, Izabela Pacula, Tomasz Wiench

II d – Monika Matysek, Agata Tomaszek, Anna Długosz, Krystian Kensy

III a – Karolina Kochanek, Kamila Borkowska, Martyna Fira, Alina Michalczyk, Mirela Świerc

III b – Sabina Ochentel, Krystian Syga, Monika Langner, Monika Pikos

III c – Joanna Michta, Natalia Libor, Sylwia Stręk, Przemek Perkowski, Agnieszka Palus, Sabina Kurpierz, Patryk Kensy, Marcin Hyla, Kamil Lip, Michał Słychań, Łukasz Moch

III d – Sandra Lakota, Monika Jonczyk, Iwona Słota, Andrea Tuchocka, Danuta Sordon

III e – Monika Kilan, Izabela Dworacka

2002/2003

Konkursy przedmiotowe:

  • Natalia Libor – laureatka I miejsca, Krzysztof Kurowski – laureat III miejsca w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów
  • Natalia Libor, Kasia Stańko – I miejsce w “IV Potyczkach ze statystyką”

Osiągnięcia sportowe:

  • II miejsce w Powiatowych Mistrzostwach szkól gimnazjalnych w piłce nożnej
  • II miejsce w powiecie w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w sztafecie 10 x 600 m w biegach przełajowych
  • Kamila Borkowska – I miejsce, Manuela Moch – II miejsce, Grzegorz Mach – IV miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego szkól Podstawowych i gimnazjalnych
  • Marcin Duda – IV miejsce, Robert Słowik – XII miejsce w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Siedlcach
  • Robert Słowik – I m. 100 m i 300 m; Marcin Duda – I m. 110 ppł i 300 m ppł; sztafeta 4 x 100 m – I m. w Mistrzostwach Powiatu w LA
  • Robert Słowik – I m. 100 m i 300 m; Marcin Duda – III m. 100 m, II m. 300m; sztafeta 4 x 100 – I m.; Maciej Buczek – I m. w pchnięciu kulą w Półfinale Województwa Szkół Wiejskich i LZS w LA

Osiągnięcia artystyczne:

  • Adrian Kupka – laureat V miejsca IX konkursu Recytatorskiego Niemieckojęzycznej Poezji Śląskiej

Najlepsi uczniowie:

I a – Sandra Schilk, Małgorzata Grzesik, Joanna Losek, Marcin Owsianka, Joanna Żygadło

I b – Patrycja Dawid, Magdalena Iłczyk

I c – Izabela Pacula, Patrycja Bartyla, Sybilla Jaguś

I d – Monika Matysek, Ania Długosz, Agata Tomaszek

II a – Karolina Kochanek, Martyna Fira

II b – Sabina Ochentel, Monika Langner

II c – Natalia Libor, Joanna Michta – Sylwia Stręk, Aleksandra Stanko, Przemek Perkowski, Marcin Hyla, Agnieszka Palus, Sabina Kurpierz

II d – Iwona Słota, Monika Jończyk, Sandra Lakota, Andrea Tuchocka

II e – Monika Kilan

III a – Kasia Mazur, Danuta Czaplik, Aneta Helscher, Ewa Jendrzej, Monika Michalczyk, Magda Kisiel, Marcin Duda, Sandra Leś, Grzegorz Mach, Paweł Michalczyk

III b – Adrian Kupka, Kasia Stańko, Jakub Ostrowski, Sabina Stręk , Marcin Świętek, Michał Bartyla, Kasia Kraft, Iwona Tamm

III c – Kasia Michta, Sebastian Malek, Paulina Kałuża, Paweł Pielawa, Adam Wojniak

III d – Kasia Smyczyńska, Emilia Blokisz, Magda Glados, Żaneta Bielak, Dawid Gallus, Jolanta Plotnik, Sebastian Zajusz

III e – Beata Grzesik, Agnieszka Kuraszewska, Anna Winiarska

2001/2002

Konkursy przedmiotowe:

  • Katarzyna Mazur – I miejsce w finale Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej “Gimnazjalista 2002”
  • Nadina Niesłony – V miejsce w finale wojewódzkim w II Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego
  • Katarzyna Smyczyńska – finalistka VIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
  • Jakub Ostrowski, Sabina Nowak – finaliści II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
  • Natalia Libor – wyróżnienie w konkursie “Wiedzy o samorządzie terytorialnym”
  • Kasia Mazur, Jakub Ostrowski – I miejsce w konkursie “Potyczki ze statystyką”

Osiągnięcia sportowe:

  • Kamila Borkowska, Manuela Moch – II miejsce w drużynowych Mistrzostwach Województwa szkól gimnazjalnych w tenisie stołowym
  • Marcin Duda – I miejsce w 300 m ppł oraz 300 m w Mistrzostwach Powiatu Opole w LA
  • Mateusz Duda – II miejsce 1000 m w Mistrzostwach Powiatu Opole w LA
  • Robert Słowik – I miejsce 100 m, Alfred Tarara – II miejsce 100 m w Mistrzostwach Powiatu Opole w LA
  • Teresa Leś – I miejsce, Robert Matysek – II miejsce w skoku w dal w Mistrzostwach Powiatu Opole w LA
  • Robert Matysek – III miejsce w pchnięciu kulą w Mistrzostwach Powiatu Opole w LA
  • II miejsce sztafeta 4 x 100 m w Mistrzostwach Powiatu Opole w LA

Osiągnięcia artystyczne:

  • Paulina Ptaszyńska, Bożena Kała – laureatki międzynarodowego Konkursu “Spotkania – Niemcy i Polacy sąsiedzi w Europie”
  • Adriana Marszołek – wyróżnienie w w/wym konkursie

  • Adrian Kupka – finalista Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego “Młodzież recytuje niemiecką poezję”
  • Adrian Kupka – nagroda specjalna w X Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim
  • Paulina Ptaszyńska – II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim
  • Łukasz Grzesik – wyróżnienie w VI Konkursie Fotograficznym “Zabytki drewnianej architektury wiejskiej Opolszczyzny”

Najlepsi uczniowie:

I a – Karolina Kochanek, Kamila Borkowska, Martyna Fira

I b – Monika Langner, Monika Pikos, Ewelina Kotula, Sabina Ochentel

I c – Natalia libor, Joanna Michta, Agnieszka Palus, Aleksandra Stańko, Sylwia Stręk, Marcin Hyla

I d – Monika Jończyk, Sandra Lakota, Iwona Słota, Andrea Tuchocka

I e – Izabela Dworacka, Monika Kilan, Anna Pielorz

II a – Katarzyna Mazur, Aneta Helscher, Ewa Jendrzej, Danuta Czaplik, Magdalena Kisiel, Sandra Leś, Marcin Duda, Grzegorz Mach

II b – Jakub Ostrowski, Katarzyna Stańko, Adrian Kupka, Sabina Strek, Marcin Świetek, Michał Bartyla, Katarzyna Kraft, Iwona Tamm

II c – Katarzyna Michta, Sebastian Malek, Paulina Kałuża, Adam Wojniak

II d – Magdalana Glados, Katarzyna Smyczyńska, Sebastian Zajusz, Żaneta Bielak, Jolanta Plotnik

II e – Beata Grzesik, Agnieszka Kuraszewska, Anna Winiarska

III a – Teresa Leś. Sylwia Klosek, Anna Twardawska, Dawid Kupka, Piotr Matysek

III b – Adam Ochmański, Monika Fronia

III c – Małgorzata Wiesiołek, Paulina Ptaszyńska, Sabina Nowak, Justyna Tieleczek, Mateusz Duda, Bożena Kała, Patrycja Długosz

III d – Nadina Niesłony, Justyna Kupka, Monika Ugarenko, Kinga Michalczyk

2000/2001

Konkursy przedmiotowe:

  • Nadina Niesłony – 3 miejsce w eliminacjach wojewódzkich I Konkursu Języka Niemieckiego

Osiągnięcia sportowe:

  • Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym: Grzegorz Mach, Łukasz Stręk – I miejsce, Małgosia Jakusz, Ania Kulawik – II miejsce
  • Teresa Leś – II miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa LZS i Szkół Wiejskich w skoku wzwyż
  • Finał Mistrzostw Województwa LZS i Szkół Wiejskich w LA: Robert Matysek – II miejsce w skoku w dal i II miejsce w rzucie oszczepem; Teresa Leś – II miejsce w skoku wzwyż; Robert Słowik – III miejsce w skoku w dal

Osiągnięcia artystyczne:

  • Adrian Kupka – finalista etapu wojewódzkiego VII Konkursu Recytatorskiego Poezji Śląskiej w języku niemieckim
  • Danuta Czaplik, Marzena Jęcek – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Niemieckojęzycznej
  • Paulina Ptaszyńska – II miejsce w województwie w Diecezjalnym Konkursie Artystycznym

Najlepsi uczniowie:

Nadina Niesłony, Małgosia Wiesiołek, Adrian Kupka , Adam Ochmański, Mazur, Katarzyna Michta, Paulina Ptaszyńska, Katarzyna Stańko, Aneta Helscher , Sabina Nowak, Sebastian Malek, Sabina Stręk, Mateusz Duda, Sylwia Klosek, Dawid Kupka, Jakub Ostrowski, Marcin Świętek, Iwona Tamm, Ewa Jędrzej, Justyna Kupka, Teresa Leś, Justyna Tieleczek, Danuta Czaplik, Beata Grzesik, Paulina Kałuża, Katarzyna Kraft, Kinga Michalczyk, Katarzyna Smyczyńska, Piotr Matysek

1999/2000

Konkursy przedmiotowe:

Osiągnięcia sportowe:

  • Teresa Leś – VI miejsce w Mistrzostwach Województwa w skoku wzwyż
  • Teresa Leś – II miejsce w Finale Mistrzostw Województwa Szkól Wiejskich

Osiągnięcia artystyczne:

  • Bożena Kała, Paulina Ptaszyńska, Monika Ugarenko – wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie “Znaczenie 2000 lat chrześcijaństwa w historii i kulturze narodu polskiego”

Najlepsi uczniowie:

Ia - Teresa Leś, Sylwia Klosek, Dawid Kupka

I b - Adam Ochmański

I c - Paulina Ptaszyńska, Małgosia Wiesiołek, Sabina Nowak, Justyna Tieleczek, Mateusz Duda

I d - Nadina Niesłony, Justyna Kupka, Kinga Michalczyk, Monika Ugarenko